Improvizatori svakim svojim pokretom, (radilo se to o racionalnoj ili nesvjesnoj gesti), kreiraju samo tkivo koreografije, a takav način trenutnog odlučivanja i kreiranja priče, jedan je od najuzbudljivijih trenutaka izvedbe.
Cilj radionice bio bi usmjeren na rad s osnovnim improvizacijskim instrumentima koji svojim zakonitostima omogućavaju da se improvizacijski materijal uspješno realizira u izvedbenu formu. Pristupilo bi se razvijanju zakonitostima ulaska i izlaska u prostor, razvijanja osjećaja razgradnje sola, dueta i tria, osluškivanju i sazrijevanju unutarnjeg regulatora (zadanog) vremena za razradu izvedbe, i naposlijetku, spajanja svih tih osnovnih zakonitosti u zadani(e) koncept(e) improvizacije.
Prije ulaska u improvizacijsku sferu kreiranja, odvojio se zaseban sat rada na zagrijavanju tijela kroz princip vinyasa yogu.
Vinyasa yoga u doslovnom prijevodu znači „smjestiti na poseban način“, a sačinjavaju je kratke sekvence ujedinjenog daha i pokreta. Položaji se grade jedan na drugi otkrivajući unutrašnju logiku tijela, daha, uma i pokreta. Kroz ovaj pristup zagrijavanja, cilj nam je dovesti tijelo u stanje ravnoteže i svjesnosti, te ujediniti dah kroz pokret kako bi se kroz plesnu improvizaciju osjećali povezanijim sa samim sobom i okolinom.
Radionica je namjenjena plesačima, izvedbenim umjetnicima, glumcima, muzičarima i svima onima koji se osjećaju spremnim eksperimentirati sa ovom posebnom plesnom kategorijom- improvizacijom.
Gordana Svetopetrić; plesačica, autorica, trenirani power joga učitelj.Diplomirala je na School for New Dance Development, Theater School of Amsterdam, Nizozemska, dok je Gaia Yoga edukaciju, obuku za yoga učitelja, završila u Zagrebu.
Nakon studija sudjeluje na mnogobrojnim plesno - kazališnim radionicama u svrhu plesnog i izvedbenog usavršavanja. Surađuje kao izvođač i koautor s udrugama Prostor plus, Trafik, Plesni art laboratorij, Koraki, EkS- scena, te plesnim kolegama iz Slovenije, Njemačke, Nizozemske i ostalim inozemnim suradnicima. Održava redovite plesne treninge i joga satove, predavala je u Osnovnoj školi za suvremeni ples i klasični balet pri Osnovnoj školi Vežica, te surađuje kroz plesne radioniea s Udrugom osoba s cerebralnom i dječijom paralizom u Rijeci.
Jedan je od osnivača plesno kazališne skupine “Pure luck”, kasnije preimenovane u “Subscene”, koja je niz godina djelovala u Nizozemskoj, s iskustvom je redovnog docenta modernog plesa na Privatnoj Akademiji “Polanentheatar” Amsterdam.